Zmiany wprowadzone

$h=Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom
$k=bez barier.razem bez barier
$a=Kamila Musiatowicz, Aleksandra Sulmicka
$d=2015.04.04
$z=10
$o=
$b=

Projekt <q>Razem bez barier. Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom</q> realizowany jest od kwietnia 2015 r. w ramach programu Obywatele dla Demokracji przy wsparciu środków z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu i dyskryminacji osób z niepełnosprawnością, matek prowadzących wózki z dziećmi oraz ludzi starszych, którzy mają trudności ze sprawnym i wygodnym poruszaniem się po Warszawie.

Projekt obejmuje działania interwencyjne (również wspólnie z wykluczonymi), doradztwo (spotkania i konsultacje dla mieszkańców), a także nagłaśnianie problemów (np. poprzez happeningi) oraz edukację społeczną (m.in. szkolenia dla kierowców komunikacji miejskiej, studentów).

Liczymy, że działając wspólnie z mieszkańcami (osobami z niepełnosprawnością, rodzicami, seniorami i wszystkimi, którym zależy, by miasto było przyjazne mieszkańcom) przyczynimy się do eliminacji przyczyn i przejawów wykluczenia osób z trudnościami w poruszaniu się, a także podniesiemy świadomość społeczną.

Głównym celem naszych działań jest umożliwienie wszystkim mieszkańcom stolicy łatwego korzystania z przestrzeni publicznej!

Osoby doświadczające trudności z poruszaniem się po Warszawie mogą zgłosić swoje problemy lub poprosić o poradę odnośnie możliwych rozwiązań mailowo pod adresem <a href="mailto:razembezbarier@zm.org.pl">razembezbarier@zm.org.pl</a>, poprzez formularz dostępny na naszej stronie [[bezbarier.zglos_problem]] lub podczas telefonicznych dyżurów koordynatora w każdy czwartek pomiędzy godz. 15.00 a 17.00 pod numerem telefonu: (22) 621 77 77.

Zachęcamy także do polubienia <a href="https://www.facebook.com/pages/Razem-bez-barier/667866473320055">strony projektu na Facebooku</a>. Można tu znaleźć ciekawe artykuły, porady, a także informacje o podejmowanych interwencjach i akcjach.

Projekt <q>Razem bez barier. Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom</q> realizowany był od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r. w ramach programu Obywatele dla Demokracji przy wsparciu środków z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.